Soutěže


< Předchozí Další >
Vědomostní soutěž pro náctileté

Eurorebus je tradiční vědomostní soutěž o účast v Expedici Eurorebus po Evropě, putovní Poháry Eurorebus a spoustu dalších atraktivních cen.

Soutěž má velmi silné provázání se všemi dalšími výstupy programu Dnešní svět.

Vědomostní soutěž pro náctileté

Více
Atmosféra Celostátního finále

Celostátní finále je každoročně velkolepým zakončením soutěže. Koná se v Praze za účasti 1 000 nejlepších řešitelů z celé republiky.

Atmosféra Celostátního finále

Atmosféra Krajského kola

V rámci Krajských kol se mezi sebou ve vědomostních testech utkají zástupci tříd ve třech věkových kategoriích. 

Atmosféra Krajského kola

Expedice Eurorebus

Hlavní cenou soutěže je Expedice Eurorebus. Jedná se o týdenní zájezd po Evropě pro zástupce vítězných školních tříd všech kategorií a pro nejlepší pedagogy.

Expedice Eurorebus

Předávání putovního Poháru Eurorebus

Na putovním Poháru Eurorebus jsou formou štítků navždy zvěřejněny názvy vítězných škol. Menší pohár si z finále každoročně odnáší i nejúspěšnější základní škola.

Předávání putovního Poháru Eurorebus

Soutěžní ceny

Soutěžní ceny pro nejúspěšnější soutěžící ve všech kategoriích a typech soutěže jsou vedle dvou Pohárů a Expedice například i počítačové sestavy, LCD monitory, knižní publikace, předplatné časopisů a další hodnotné ceny.

Soutěžní ceny

Psaní testů

Na Krajských kolech i v Celostátním finále se jednotlivci i zástupci školních tříd mezi sebou utkávají nad obtížnými vědomostními testy. 

Psaní testů


Eurorebus

  • Eurorebus je tradiční vědomostní soutěž o účast v Expedici po Evropě, putovní Poháry Eurorebus pro nejúspěšnější školu i základní školu a spoustu dalších atraktivních cen.
  • Soutěž probíhá po dobu celého školního roku a utkávají se v ní školní třídy i celé školy.
  • Soutěžící hrají o celou řadu cen, např. o počítačové vybavení pro své školní třídy i školy, o knižní publikace a o další hodnotné ceny. Škola, jejíž školní třídy si v průběhu soutěže povedou nejlépe, získává putovní Pohár Eurorebus. Nejlepší základní škola se stane držitelem putovního Poháru Eurorebus pro základní školy.
  • Chcete-li se soutěže nejen zúčastnit, ale i pokusit se ji vyhrát, používejte výstupy programu Dnešní svět. Školní atlas dnešního světa i Školní atlas dnešního Česka jsou neodmyslitelnou pomůckou pro přípravu na soutěžní testy či správné řešení otázek na internetu, a tedy tou pravou volbou v cestě na vrchol.

Zpět   Nahoru   TiskCopyright © 1995 – 2024 TERRA-KLUB, o.p.s.