Seminář


< Předchozí Další >
Aplikace fyzikálních témat prostřednictvím geografie

V rámci programu Dnešní svět v souvislostech budou v semináři pro pedagogy (akreditovaného MŠMT), který proběhne v rámci všech veřejných Krajských kol letošního 20. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus po celé ČR, představovány možnosti aplikace fyzikálních témat prostřednictvím geografie.

Aplikace fyzikálních témat prostřednictvím geografie


DNEŠNÍ SVĚT V SOUVISLOSTECH

Výukový program Dnešní svět je spolu se soutěží Eurorebus podporován Nadací Depositum Bonum, která převzala pomyslnou štafetu od České spořitelny.

Posláním Nadace Depositum Bonum je podporovat vzdělávání v oblasti přírodovědných a technických oborů a zvyšování konkurenceschopnosti České republiky.

Nadace Depositum Bonum podporuje rozvoj výuky fyziky, a to prostřednictvím projektu Elixír do škol, který využívá a dále rozšiřuje expertízu odborné vzdělávací iniciativy Heuréka.

Nadace Depositum Bonum podporuje i výuku matematiky, a to prostřednictvím výuky matematiky podle profesora Hejného.

Pojetí výuky ve smyslu poznávání v souvislostech, radosti z poznávání i výuky pro praktický život je společné všem těmto vzdělávacím programům. Tedy i výukovému programu Dnešní svět a vědomostní soutěži Eurorebus.

 

V rámci programu Dnešní svět v souvislostech jsou v semináři pro pedagogy (akreditovaného MŠMT), který probíhá v rámci všech veřejných Krajských kol vědomostní soutěže Eurorebus po celé ČR, představovány možnosti aplikace fyzikálních témat prostřednictvím geografie či souvislosti a vazby napříč přírodovědnými obory.

 

Aktivity a programy podporované Nadací Depositum Bonum lze rozdělit do dvou skupin:

  • Metodicko-vzdělávací programy – Dnešní svět, Hejného metoda, Heuréka;
  • Motivačně-vzdělávací programy – Eurorebus, Elixír do škol.

 

Všechna výše uvedená témata dlouhodobě prostupují i vědomostní soutěží Eurorebus a oslovují tak žáky i jejich pedagogy.


Zpět   Nahoru   TiskCopyright © 1995 – 2022 TERRA-KLUB, o.p.s.